Riksdagspartierna

Kontaktpersoner för huvudarrangörerna

 

Centerpartiet

Annica Roos

Telefon: 08-617 38 00
E-post: annica.roos@centerpartiet.se

Eva Ahlin, lokal representant

Telefon: 073-96 26 700
E-post: gotland@centerpartiet.se
Expedition: Box 2014, 621 26 Visby
Telefon: 0498-21 21 04, 21 51 38, fax 0498-21 71 01

 

Liberalerna

Jonatan Ohlin

Telefon: 08-786 51 94, 072-225 27 84
E-post: jonatan.ohlin@riksdagen.se
Liberalernas riksdagskansli
Riksdagen, 100 12 Stockholm

Claes Nysell, lokal representant

Telefon: 0708-891756
E-post: claes.nysell@liberalerna.se
Expedition: Regementsgatan 2, 621 50 Visby



Pontus Karlsson, projektledare

Telefon: 08-723 25 25
E-post: pontus.karlsson@kristdemokraterna.se
Adress partikansliet: Munkbron 1, Box 2373, 103 18 Stockholm

Sara Lidqvist, lokal representant

Telefon: 070-273 67 62
E-post: sara.lidqvist@kristdemokraterna.se
Adress: Toffelgränd 3, 623 51 Hemse



Filip Solsjö, projektledare

Moderaternas Riksdagskansli
Mynttorget 1
SE-100 12 Stockholm
Telefon: 072-5869016
E-post filip.solsjo@riksdagen.se

Patrik Thored, lokal representant

Telefon: 073-531 88 69
E-post: patrik.thored@moderaterna.se
Adress kansli: Österväg 2, 621 4 5 Visby
 



Logga: Socialdemokraterna

Anna Nikula

Telefon: 08–786 62 45, 072 247 12 15
E-post anna.nikula@socialdemokraterna.se
Adress: Socialdemokraterna Partistyrelsens kansli,
100 12 Stockholm

Leif Dahlby, lokal representant

Telefon: 0498-20 37 10, 076-836 99 50
E-post: leif.dahlby@socialdemokraterna.se
Adress kansli: Stenhuggarvägen 6, 621 53 Visby


Åsa Mattson, pressansvarig

Telefon:070- 238 90 21
E-post: asa.mattsson@riksdagen.se

Per Edman, lokal representant

Telefon: 073-619 17 33
E-post: gotland@vansterpartiet.se
Adress kansli: Österväg 5, 621 45 Visby



Hanne Simonsen, projektledare

Telefon: 070-372 73 23
e-post: hanne.simonsen@mp.se

Karin Åström, lokal representant

Telefon: expeditionen 0498-21 55 30, 0730-39 55 30
e-post: karin.astrom@mp.se
Adress kansli: Adelsgatan 41, 621 57 Visby


 

Sverigedemokraterna

Mattias Wester

Telefon: 072-7264020
E-post: mattias.wester@riksdagen.se

Lennart Pettersson, lokal representant

Telefon: 070-646 75 04
E-post: lennart.h.h.pettersson@sd.se
Adress: Rone Getor 835, 623 47 Hemse


 

Huvudarrangörer

Kontakta Region Gotland

Region Gotland

Visborgsallén 19
621 81 Visby
Organisationsnummer:
212000-0803

Kontakta Almedalsveckan

Almedalsveckan

Telefon:  +46 (0)498 26 93 10
Telefontid helgfri måndag-fredag
kl. 09:00-12:00 samt 13.00-15.00
E-post: almedalsveckan@gotland.se

In English

Selected information in English - Manually translated pages.

På almedalen.prod3.imcms.net använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta surfa godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?